Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Kontakt
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Imprezy
Mistrzostwa Wojska Polskiego 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 czerwca 2012 23:30

Mistrzostwa WP w sporcie powszechnym  Złocieniec 2012

Galeria Alfacharlie.plMistrzostwa Wojska Polskiego w sporcie powszechnym są największą doroczną imprezą sportową żołnierzy polskich sił zbrojnych. Sport spełnia wielką rolę w środowisku wojskowym, pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu sprawności fizycznej powiązanej z umiejętnościami niezbędnymi każdemu żołnierzowi, niezależnie od posiadanego stopnia czy pełnionej funkcji. Uczestnikami Mistrzostw są sportowcy - amatorzy żołnierze w czynnej służbie. Są w różnym wieku, młodzi i i dojrzali, pełnią różne funkcje i posiadają różne stopnie od szeregowych po oficerów starszych. Mistrzostwa odbywają się corocznie, organizatorami są wyznaczone przez Dowództwo WP poszczególne rodzaje wojska, czyli wojska lądowe, siły powietrzne lub marynarka wojenna. Organizatorem tegorocznych Mistrzostw, które odbyły się w Złocieńcu w dniach 11 – 15 czerwca, były Wojska Lądowe, a gospodarzem 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. 2 Brygada rozlokowana jest w miejscowości Złocieniec w malowniczym regionie pojezierza drawskiego pośród urokliwych lasów i dużych jezior. Sport powszechny w wojsku, jak już wspomniałem o tym wcześniej, związany jest ściśle z istotą żołnierskiego rzemiosła. Dlatego też w programie przewidziane są konkurencje jak najbardziej z profesją żołnierską związane czyli bieg patrolowy, pokonanie toru na Ośrodku Sprawności Fizycznej (OSF) pieszczotliwie zwanym „małpim gajem”, strzelanie z pistoletu wojskowego i strzelanie z karabinu szturmowego.

Poprawiony: czwartek, 06 lipca 2017 08:54
Więcej…
 
Wielobój strzelecki w Dobieszczynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 30 maja 2011 15:37

Liga Sportera po szczecińsku. Dobieszczyn 28.05.2011 r. 

JGaleria Alfacharlie.plest w naszym Kraju taki rejon, całkiem ładny można powiedzieć, gdzie  strzelnic polowych (zresztą nie tylko takich) jest tyle co kot napłakał i żeby sobie trochę postrzelać dynamicznie w większym gronie, to w Kraj trzeba ruszać. Ostatnio tak sobie w naszym małym gronie co nieco pogwarzyliśmy, ponarzekaliśmy i postanowiliśmy ruszyć  do „boju”, zorganizować zawody dynamiczne na miejscu. Co nie znaczy, że w Kraj nie będziemy jeździć … a jakże, będziemy, będziemy kolędować jak dotychczas. Wspólnie, piszący te słowa wraz z kolegami ze szczecińskiego MKS „Gryf” Krzysztofem Michałowskim, Robertem Bojaruncem i Mariuszem Karweckim, 28 maja zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy wielobroniowe zawody dynamiczne oparte na regulaminie coraz popularniejszej w kraju Ligi Sportera. Zawody  zorganizowaliśmy dzięki życzliwości kolegi Jerzego Nowickiego i Zarządu PTS „Grajcar” , który udostępnił nam w tym celu klubową strzelnicę sportową położoną w Dobieszczynie  w okolicach Szczecina. Strzelnica w Dobieszczynie jest malowniczo położona, przytulna, ale niestety niezbyt duża. Dlatego też, mogliśmy przygotować tylko trzy tory.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:05
Więcej…
 
Strzeleckie szkolenie młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 17 maja 2011 13:17

Szkolenie strzeleckie. Dobieszczyn 10.05 2011 

Galeria Alfacharlie.plW Polsce można zauważyć powolny powrót do szkolenia paramilitarnego, które przez błędne politykę decydentów było już prawie na krawędzi zapomnienia. Pamiętam czasy, kiedy w szkołach średnich w programie edukacyjnym było Przysposobienie Obronne, a w ramach tegoż szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem broni pneumatycznej i palnej bocznego zapłonu. Być może, ktoś powie „po co to komu ?”, a po to, aby poznać elementarne zasady bezpiecznej obsługi broni, poznać zasady  celnego strzelania i przy okazji nabyć umiejętności, które być może, w skrajnie niekorzystnej sytuacji mogą się przydać. To, że strzelectwo jest lubiane i pożądane w społeczeństwie, świadczą o tym setki tysięcy sztuk sprzedanych  pistoletów i karabinków pneumatycznych, a także replik palnej broni historycznej  rozdzielnego ładowania. Świadczą też o tym liczni klienci strzelnic sportowych i komercyjnych, którzy za własne i to nie małe pieniądze, poznają tajniki obsługi i celnego strzelania z broni palnej.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:07
Więcej…
 
Liga Sportera - Poznań 13.03.2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 16 marca 2011 08:00

Taktyczne zmagania „wojowników”

Galeria Alfacharlie.plStrzelectwo dynamiczne jest na pewno bardziej ekscytujące i wzbudzające szybsze krążenie krwi  niż tradycyjne statyczne uprawiane według przepisów ISSF-u. Pośród wielu zawodów dynamicznych rozgrywanych w naszym Kraju, wielo broniowa Liga Sportera uznawana jest za najbardziej wszechstronną, „taktyczną”  i najciekawszą. Są to jedyne zawody, w których na jednym torze używa się zawsze dwóch, a często trzech rodzajów broni, karabinu, strzelby i pistoletu. Używa się głównie broni użytkowej, karabinów samopowtarzalnych, strzelb pump action i pistoletów bojowych. Poza tym korzysta się z wyposażenia taktycznego, kamizelek, ładownic na magazynki i kabur udowych lub na pas główny, ale o konstrukcji bojowej. Wszelkiego typu kabury i wyposażenie stricie sportowe jest niedopuszczone do zawodów.  Powstanie Ligi Sportera zawdzięczamy strzelcom warszawskiego Ba-Bach-u, którzy opracowali przepisy i regulamin tej konkurencji, a także byli pierwszymi organizatorami takich zawodów. W 2004 roku PZSS oficjalnie przyjął regulamin Ligi Sportera, dzięki czemu zawody te otrzymały status oficjalnej konkurencji w strzelectwie sportowym uprawianej w Polsce.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:08
Więcej…
 
Cracow Open - Polish Open 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 20 sierpnia 2010 08:00

Cracow Open 2010 Międzynarodowe zawody IPSC

Galeria Alfacharlie.pl Tegoroczną edycję  Cracow Open, największych w naszym Regionie międzynarodowych zawodów IPSC, rozegrano w dniach od 12 do 15 sierpnia na malowniczo położonej strzelnicy Twierdza w Zielonkach na obrzeżach Krakowa.  Podobnie jak kilka lat temu (2007), Cracow Open połączono z Polish Open, podobnie jak kiedyś z prostego powodu, zabrakło chętnych do przygotowania tak ważnych zawodów. Pomimo wielu utrudnień i niesprzyjających warunków pogodowych, organizatorzy czyli strzelcy z krakowskiego Związku Strzelectwa Dynamicznego pod kierownictwem niestrudzonego Tadeusza Nogi wykonali kawal solidnej pracy. Przygotowano 12 torów, w planie było ich. 15, ale obfite opady „zatopiły” trzy z nich, więc siłą rzeczy strzelaliśmy na 12-tu. Tory były zbudowane pomysłowo, dla każdego coś miłego, czyli dla sprinterów i dla snajperów, a  przy okazji zbudowano też tory typu „wash and go” czyli dwa w jednym. Strzelania było sporo, większość torów kwalifikowało się do długich i średnich, zaledwie trzy były torami krótkimi. W premechu, 12 i 13 sierpnia strzelaliśmy my, sędziowie i  funkcyjni  zawodów oraz zawodnicy, którzy z rożnych przyczyn nie mogli startować w zawodach głównych. Główny mecz rozegrano 14 i 15 sierpnia. W sumie w zawodach wystartowało 177 strzelców w tym 19 Pań,  reprezentujących Austrię, Bułgarię, Czechy, Danię, Francję, Litwę, Niemcy, Polskę, Rosję, Serbię, Słowację,  Szwajcarię, Szwecję, Ukrainę, Węgry, Wielką Brytanię i Włochy.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:09
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3