Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Kontakt
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Państwo Prawa ...tylko czy napewno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 11 września 2011 17:57

Prawo sobie, życie sobie i bądz tu mądry 

Galeria Alfacharlie.plCzas szybko mija, od wejścia w życie nowelizacji Ustawy o broni mija właśnie pół roku. Czy rzeczywiście w tym okresie dużo się zmieniło ? … można powiedzieć że tak, ale czy dla każdego, mam wątpliwości. Czasem odnoszę wrażenie, że mieszkam w Państwie federacyjnym, w którym to każde województwo rządzi się swoimi prawami, mając w głębokim poważaniu te ogólnokrajowe. Podobno w tej materii (dostępu do broni) miało wreszcie być normalnie, a jak życie pokazuje tu i ówdzie coraz ciekawsze fiołki wyrastają. Nie tak dawno, w uroczej miejscowości nad polskim wybrzeżem spotkało się towarzystwo urzędnicze z wszystkich policyjnych wydziałów postępowań administracyjnych, aby wspólnymi siłami wypracować  ogólnokrajowe zasady postępowania w związku z nowymi regulacjami w przepisach znowelizowanej Ustawy o broni. Wygląda na to, że sobie pogadali i nic nie wypracowali, no może nad nowymi zasadami utrudniania życia za pieniądze podatników. Mam to „szczęście” mieszkać w rejonie terytorialnym jednego z najbardziej „pro strzeleckiego” WPA w Polsce. Z uwagi na to, że ze strzelectwem i bronią palną związany jestem od wielu lat, więc siłą rzeczy należę do grona najbardziej „zaprzyjaźnionych”.

Poprawiony: niedziela, 11 września 2011 18:10
Więcej…
 
Palna broń gazowa mity i realia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 04 września 2011 08:00

Palna broń gazowa... czy warto zachować pozwolenie

Galeria Alfacharlie.plDo napisania tego artykułu skłoniło mnie spore zainteresowanie palną bronią gazową oraz liczne polemiki, które prowadzę z moimi czytelnikami oraz przypadkowe rozmowy z posiadaczami „gazówek” których dręczy problem „dać sobie z nią spokój (z gazówką rzecz jasna) czy  mieć ją nadal i podporządkowywać się prawnym obowiązkom. Cóż temat jest bardzo złożony. Po wejściu w życie przepisów Ustawy z 1999 roku obligujących posiadaczy broni przeznaczonej do ochrony osobistej (między innymi palnej gazowej), do odnawianych co 5 lat badań medyczno-psychologicznych, bardzo dużo osób dobrowolnie zrezygnowało z posiadania broni gazowej. Pomimo tego  nadal zarejestrowanych jest około 140 tysięcy pozwoleń. Podobno w okresie dużej popularności „gazówek”, było zarejestrowanych ponad 250 tysięcy posiadaczy pozwoleń.  Czasy się zmieniły, wzrosła świadomość  użytkowników w temacie posiadanej broni, poza tym dzisiaj na posiadaczach broni gazowej spoczywają większe  niż kiedyś obowiązki w kwestii jej przechowywania, wzrosły też koszty utrzymania pozwolenia poprzez kosztowne badania lekarskie i psychologiczne.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2011 10:38
Więcej…
 
Padły strzały... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 23 lipca 2011 16:00

Padły strzały … smutne chwile

Galeria Alfacharlie.plSkandynawię znam w miarę dobrze, od ponad 22 lat pracuję w Danii, bywam w Szwecji, bywam w Norwegii, najrzadziej w Finlandii. Jestem zaprzyjaźniony z wieloma rdzennymi obywatelami tych krajów. Wśród moich duńskich przyjaciół i znajomych są myśliwi i strzelcy sportowi, niektórzy z nich służą społecznie w Home Guard. Dzięki temu mam czasem możliwość razem z nimi odwiedzać co niektóre strzelnice i przy okazji postrzelać z dostępnej tam broni. Skandynawia zawsze kojarzyła mi się i kojarzy ze stabilizacją ekonomiczną, dobrym samopoczuciem społeczeństwa i co jest bardzo istotne przyjazną społeczeństwu polityką socjalną. Do niedawna były to kraje spokojne, żyjące własnym rytmem z wytłumionymi emocjami. Spory napływ społeczności pozaeuropejskich zachwiał tym rytmem,  dorobek i stabilizacja ekonomiczno-socjalna wypracowana przez rdzenne społeczeństwa wydawała być się zagrożone. Wówczas to, tu i ówdzie podnosiły się głosy o zabarwieniu nacjonalistycznym. Jeśli krzyczą populiści nie jest to groźne, pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną, a jeśli nawet nie przestaną, to na żadne radykalne kroki się nie decydują. Tak jest wszędzie, w innych krajach Europy również.

Poprawiony: poniedziałek, 25 lipca 2011 19:18
Więcej…
 
Rozważania o nowelizacji ... odsłona trzecia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 10 lipca 2011 21:37

Rozważań ciąg dalszy...

 Galeria Alfacharlie.plOstatni tydzień był dla mnie bardzo owocnym w wymianie poglądów na temat obecnej sytuacji po wprowadzeniu w życie nowelizacji Ustawy o broni. Podobno, swoim ostatnim felietonem napisanym w ubiegłym tygodniu, wprowadziłem sporo zamieszania pośród  aktywistów forum tematycznych. Cóż umiejętność czytania nie zawsze idzie w parze z umiejętnością zrozumienia tekstu który się czyta … przykre to, ale prawdziwe i często spotykane zjawisko niestety. Mam to szczęście, że zdecydowana większość moich czytelników potrafi zrozumieć  zapisany tekst i spojrzeć na problem nie tylko dzisiaj, w tej chwili, ale również nieco szerzej i dalej. Zazwyczaj  zanim coś napiszę staram się zweryfikować zasłyszane wieści, szukanie taniej sensacji nie leży w kręgu moich zainteresowań. Mam pewne obawy, że dorobek i jak by nie było duże osiągnięcie grupy społecznych aktywistów intensywnie pracujących przy nowelizacji, którym leży na sercu dobro polskiego strzelectwa i normalne, zdrowe uregulowania prawne dotyczące  dostępu do broni palnej, może zostać zaprzepaszczone. Nowelizacja jest zaledwie małym krokiem  w drodze do normalności, jeśli ktoś myśli, że od 10 marca żyjemy w innym kraju to jest w głębokim błędzie.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lipca 2011 17:47
Więcej…
 
Rozważania o nowelizacji...odsłona druga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 03 lipca 2011 14:29

Nowelizacja Ustawy o broni … problemy nie rozwiązane

Galeria Alfacharlie.plW ostatnim miesiącu wymieniłem z czytelnikami mojego portalu sporo maili na tematy związane z nowelizacją Ustawy o broni. Pomimo korzystniejszych zapisów prawnych, niewiele się zmienia w polityce organów decyzyjnych, tak twierdzą moi wirtualni rozmówcy. Zdarzają się przypadki  wydania decyzji negatywnych pomimo spełnienia wymagań ustawowych. Chodzi tu głównie o  broń palną do celów sportowych. Cóż obecne zapisy brzmią znacznie lepiej niż poprzednio, ale według moich przemyśleń brakuje  pewnych drobnych szczegółów merytorycznych aby zapisy prawne były zdecydowanie jednoznaczne. Na te tematy rozmawiam również z prawnikami, a Ci z kolei zapisów nowelizacji  nie postrzegają tak jednoznacznie jak my strzelcy, czy co niektórzy aktywiści forum  tematycznych. Z pewnych źródeł wiem też, że nowelizacja umożliwiająca szerszy dostęp  do broni nie cieszy się wcale pozytywnym nastawieniem, nawet wśród tych decydentów dzięki którym ona powstała. Polityka i poprawność polityczna nie zawsze idzie w parze z potrzebami społeczeństwa lub przynajmniej jego części. Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić, w końcu mieszkam  w Polsce.

Poprawiony: czwartek, 07 lipca 2011 14:24
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 20