Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Kontakt
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Strzelectwo praktyczne (część 2) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 02 czerwca 2008 20:50
Galeria Alfacharlie.pl        Strzelectwo praktyczne, dynamiczne jest w odróżnienia od statycznego bardziej widowiskowe. Obecnie w Polsce organizujemy zawody dynamiczne według przepisów różnych związków strzeleckich polskich i zagranicznych. Największym zainteresowaniem cieszy się strzelanie z broni krótkiej i strzelb śrutowych organizowane przez kluby zrzeszone w IPSC Region Polska.

     Zawody organizowane są na trzech poziomach, klubowe / level 1 /, ogólnopolskie / level 2 / oraz międzynarodowe / level 3/. Do stałego programu weszły międzynarodowe zawody Wrocław Open i Kraków Open, w tym roku te ostatnie miały rangę Międzynarodowych Mistrzostw Polski . Organizatorami tych zawodów są znane z aktywności strzeleckiej Wrocławskie Stowarzyszenie Strzeleckie i Związek Strzelectwa Dynamicznego z Krakowa. Zawody ogólnopolskie / level 2 / organizują w/w związki strzeleckie oraz Związek Strzelectwa Praktycznego z Zabrza, Klub strzelecki „Magnum” z Poznania, Towarzystwo Strzeleckie Ba –Bach z Warszawy. Są to zawody z użyciem broni krótkiej, w 4 klasach sprzętowych: pistolet fabryczny, pistolet standard, pistolet dowolny, rewolwer. Minimalny kaliber to 9 mm Parabellum. W klasie standard dominuje kaliber .40 S&W /10.2x23/ w pozostałych 9 mmParabellum, w rewolwerze .357 Magnum lub .38 Special / 9 mm /. Zawody IPSC w strzelbie praktycznej organizuje Klub IPSC z Gdańska w dwoch klasach sprzętowych standard i dowolnej. Do niedawna takie strzelania organizował również Klub Inspirator ze Starachowic, prekursor strzelań strzelbowych IPSC.
    Zawody w sportowym strzelectwie obronnym według przepisów IDPA /Międzynarodowy Związek Pistoletu Obronnego/ organizuje Warszawskie Towarzystwo Strzeleckie Ba-Bach i Wrocławskie Stowarzyszenie Strzeleckie. Tu również strzela się w 4 klasach sprzętowych: fabryczny pistolet obronny, zmodyfikowany pistolet obronny, pistolet obronny dużego kalibru /tylko broń na naboje .45 ACP- 11.43x23/, rewolwer obronny. Tu również minimalnym kalibrem jest 9 mm Parabellum w pistolecie i .38 Special /9 mm/ w rewolwerze.
Alfacharlie.pl     Związek Strzelectwa Praktycznego z Zabrza jest organizatorem zawodów ogólnopolskich z Mistrzostwami Polski włącznie , w konkurencjach zapożyczonych z programu Niemieckiego Związku Strzelców wojskowych i policyjnych /BDMP/. Są to Pistolet Policyjny1 / PP1/, Pistolet Policyjny2 /PP2/, Wielodystans 48 /WD48/, Seria czasowa 25 SC25 /. Ponadto zawody Karabin centralnego zapłonu 48 i Kbcz24, Strzelba śrutowa 48 i Strzelba śrutowa 24.
    Towarzystwo Strzeleckie Ba-Bach z Warszawy jest prekursorem i organizatorem zawodów Ligii Sportera / pistolet, karabin, strzelba / strzelań długodystansowych z broni długiej Ligii Snajpera oraz strzelań wg programu kwalifikacyjnego FBI i Sky Marschal /podniebnych szeryfów/. Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego organizuje zawody dynamiczne według Programu CAS /Dynamiczne strzelanie Kowbojskie/ z użyciem broni odpowiadającej epoce.
    Jak wynika z tego przeglądu działalności strzeleckiej ,jest w czym wybrać i realizować swoje zainteresowania. Wszystkie wyżej opisane konkurencję są widowiskowe i bardzo ciekawe. Zgodnie z polskimi przepisami, aby brać udział w takich zawodach należy posiadać strzelecką licencję sportową. Niezależnie od tego, aby startować w zawodach IPSC należy być zrzeszonym w IPSC /być na liście Regionu IPSC-Poland. O warunkach uzyskania uprawnień sportowych napisze w innym artykule.

Zbyszek
Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2008 21:59