Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Kontakt
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Strzelectwo bojowe (część 1) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 02 czerwca 2008 20:40
     Kiedy pisałem artykuł o strzelectwie obronnym, wspomniałem, że zasadniczo różni się ono od bojowego. Rzeczywiście różnica jest ogromna. Zupełnie inna taktyka działania oraz środki bojowe w użyciu. Nie będę pisał o zastosowaniach militarnych, pomimo pewnej wiedzy jaką posiadam. Tematem będą , działania bojowe formacji specjalnych policji i straży granicznej.
     Te formacje korzystają z wszelkich środków bojowych jakie są niezbędne w określonej sytuacji. Taktyka działania  też jest inna, tu nie ma obrony, tu jest atak.
Galeria Alfacharlie.pl
     W strzelectwie obronnym, środkiem jest pistolet lub rewolwer czyli broń krótka, bo taką formalnie w naszym kraju możemy otrzymać do ochrony osobistej. Koncesjonowane agencje ochrony, mają prawo w określonych sytuacjach (konwoje, zabezpieczenie niezwykle ważnych obiektów) posiadać i korzystać z broni samoczynnej w postaci pistoletów maszynowych i karabinków szturmowych (te ostatnie wyłącznie w ochronie obiektów wojskowych i szczególnie ważnych dla państwa) oraz strzelb gładkolufowych, ładowanych w zależności od potrzeb amunicją obezwładniającą lub bojową (kula, loftka ).
     Policja, Straż Graniczna, Straż Więzienna jako państwowe formacje uzbrojone korzystają z pełnego asortymentu broni ręcznej. Pistolety, rewolwery, pistolety maszynowe, karabinki szturmowe,  jako broń wsparcia karabiny precyzyjne (snajperskie), ręczne wyrzutnie granatów  itp.
     Tak wyposażone są  pododdziały antyterrorystyczne policji, plutony specjalne straży granicznej i więziennej. Od ponad dwóch lat działają również specjalne grupy Straży Ochrony Kolei, ale zakres ich działania jest ściśle związany z ochroną obiektów, środków transportu i towaru będącego w jurysdykcji kolei.
     Policyjne pododdziały antyterrorystyczne przeznaczone są do zatrzymania i zwalczania niebezpiecznych osób lub grup uzbrojonych gotowych na zdecydowany opór i użycie broni palnej. Czasami wykonują zadania zabezpieczające ochronę ważnych osób (VIP), cennego towaru lub wykonują inne zadania, które wymagają użycia doskonale wyszkolonych i uzbrojonych operatorów.
     Plutony specjalne straży granicznej są wsparciem dla funkcjonariuszy patrolowych czy tez GPK (Granicznych Punktów Kontrolnych). Używane w sytuacji zagrożenia przygranicznego, zwalczaniu przemytu zwłaszcza broni, środków niebezpiecznych, narkotyków oraz przy zatrzymywaniu zorganizowanych grup kurierów parających się przeprowadzanie nielegalnych imigrantów .
     Plutony specjalne straży więziennej mają za zadanie interweniować w wypadku zagrożenia buntem, likwidację zarzewia buntu, poszukiwanie i zatrzymanie niebezpiecznych zbiegów z zakładów karnych, konwojowanie niebezpiecznych przestępców do miejsca odosobnienia.
     Każda z tych formacji korzysta ze specjalnych uprawnień i środków walki niezbędnych do realizacji postawionych zadań.

Zbyszek

 Alfacharlie.pl

Poprawiony: środa, 20 lipca 2016 12:15