Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Kontakt
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Igrzyska Olimpijskie i strzelectwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 31 lipca 2012 11:34

Igrzyska Olimpijskie i spojrzenie na polskie strzelectwo

Galeia Alfacharlie.plRozpoczęły się najważniejsze  dla każdego sportowca zmagania o medal letnich Igrzysk Olimpijskich. Idea sportowego wyczynu nic nie straciła na swoim wymiarze, zdobycie medalu i tytułu mistrzowskiego jest największym osiągnięciem w karierze każdego sportowca. Przez wiele lat strzelectwo sportowe jako pełnoprawna dyscyplina nowożytnych Igrzysk przynosiło Polsce wiele splendoru i uznania. Mieliśmy wspaniałych zawodników w konkurencjach pistoletowych karabinowych, a także w strzelbie śrutowej. Mamy ich również obecnie i wierzę, że będziemy mieli ich w przyszłości. Kondycja polskiego strzelectwa  sportowego zależna jest od wielu czynników,  kadry i bazy szkoleniowej, środków budżetowych, popularności medialnej, a poziom zawodnika niewątpliwie od talentu,  sprzętu i wyposażenia oraz wielkiego wysiłku włożonego w doskonalenie umiejętności w uzyskaniu wysokich i powtarzalnych wyników. Efektywność strzelca wyczynowego uzależniona jest na pewno od talentu, ale także od odporności na stres i zniechęcającą monotonię treningu oraz bardzo ciężkiej wieloletniej pracy. Bardzo często niezbędna jest też szczypta sportowego szczęścia, aby szczytowy cel osiągnąć. Miałem w swoim życiu tą niewątpliwą przyjemność i zaszczyt zarazem poznać osoby które dzięki swojej  charyzmie i wytężonej pracy do tych szczytów sportowej kariery doszły. Dla mnie, strzelca-amatora, ale także instruktora i sędziego strzelectwa sportowego, uprawianie tej wspanialej dyscypliny sportu jest wielką przyjemnością, pasją i życiowym hobby. Strzelectwo generuje i wykształca wiele doskonałych cech osobowych jak, cierpliwość, dokładność, rozwagę i odpowiedzialność.

Poprawiony: środa, 01 sierpnia 2012 15:47
Więcej…
 
Wydarzenia i komentarze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 28 lipca 2012 15:50

Wydarzenia ... słowo Redaktora

Galeria Alfacharlie.plW naszej polskiej medialnej rzeczywistości i chyba nie tylko  naszej, każde wydarzenia związane z pozaprawnym wykorzystaniem broni palnej nakręca spiralę niedorzeczności. Ostatnio po tragicznych wydarzeniach w Denver otrzymałem wiele mali z opiniami czytelników, a także pytaniami dlaczego do tej pory nie komentowałem  zaistniałej sytuacji. Cóż, nie jestem psychoanalitykiem ani osobą związaną z wymiarem sprawiedliwości czy ochroną porządku prawnego, ani też nawiedzonym dziennikarzyną, poza tym tak naprawdę nie  bardzo jest co komentować. W światowej społeczności niebezpiecznych szaleńców nie brakuje, zresztą nigdy nie brakowało, byli kiedyś, są jak widać obecnie i jestem tego pewien, że będą w przyszłości. Co jakiś czas coś złego się zdarza i wówczas rusza lawina opinii, od wyważonych i sensownych poprzez niezbyt fortunne,  a na skrajnie niedorzecznych kończąc. Szaleńcy mają do siebie to, że są nieprzewidywalni  i w wbrew wszelkim zabezpieczeniom, inwigilacjom i kontrolom realizują swoje chore zamierzenia, a stróżom prawa i innym prawnym  mędrcom pozostaje jedynie posprzątanie bałaganu jaki  szaleniec pozostawił. Człowiek ze skrzywioną psychiką, proszę nie mylić z upośledzeniem bo szaleńcy są zazwyczaj bardzo inteligentni  i doskonale przygotowani do realizacji swoich zamierzeń, zrobi to co ma zamiar zrobić i zdobędzie  odpowiednie środki w zależności od potrzeby i dostępności.

Poprawiony: środa, 22 sierpnia 2012 19:41
Więcej…
 
Statystyki i oblicze prawdy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 22 czerwca 2012 01:30

Pozwolenia, statystyki i oblicze prawdy

Gakeria Alfacharlie.plKiedy to ponad rok temu weszły w życie przepisy znowelizowanej Ustawy o broni i amunicji, wśród zainteresowanych tematem zapanował stan błogości i euforii. Zdecydowana większość kandydatów na  użytkowników własnej broni palnej była pewna, że teraz to już policyjni urzędnicy poza „dawaniem” nic nie mogą. Cóż, w praktyce okazało się, że mogą i to całkiem dobrze mogą i to wcale nie dawać, a raczej utrudniać. Latem w ubiegłym roku wyraziłem w tej kwestii swoją opinię, podobno wzburzyłem krew co niektórym i o mało co wkopano by mnie żywcem w ziemię za te niby herezje które napisałem. Jak się okazało to jednak ja miałem rację … pomimo zmian w przepisach niewiele się zmieniło w praktyce, policyjni urzędnicy dalej prowadzą swoistą pozaprawną politykę władztwa nad prawem ustawowym, dowolnie interpretując jego zapisy. Jak na razie nie są karani za swoje pozaprawne praktyki, mało tego, czasem nawet awansują w drodze uznania za te szczególne zasługi. Odwołania  od negatywnych decyzji składane do wyższej instancji przynoszą różne rozwiązania, bardzo często niekorzystne. Wiara w WSA też okazała się złudną, odbyły się już cztery rozprawy i we wszystkich skargę zainteresowanych odrzucono. Nie sądzę aby apelacja do NSA cokolwiek zmieniła, zresztą na rozprawę trzeba czekać niekiedy dwa lata, a w tym czasie dużo może się zmienić.

Poprawiony: niedziela, 24 czerwca 2012 09:06
Więcej…
 
Mamy wakacje ... czas spokoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 06 czerwca 2012 21:48

Pogadanki na temat… a czasem i nie

Galeria Alfacharlie.plCzas biegnie szybko, przynajmniej dla mnie. Ostatnio tak zasuwa, że czasem się nie mogę połapać,  dopiero co wróciłem z morza, a tu kolejny wyjazd za pasem. Może narzuciłem sobie zbyt duże tempo. Szkolenia, praca zawodowa, szkolenia … powoli zaczyna brakować czasu na relaks, choćby na strzelanie do tarczy dla samej przyjemności. Ostatnimi dniami jednak udało mi się zażyć trochę relaksu i w miłym towarzystwie pogwarzyć na tematy ciekawe i te może mniej interesujące, ale zawsze inne od tych codziennych. Przy okazji pooglądałem nowe nabytki strzelców, niestety pomimo pozytywnych zmian prawnych w Ustawie o broni, przez niektórych strzelców wywalczone w podobny sposób jak za dawnych (restrykcyjnych) lat. Zamieszanie z Mistrzostwami w piłce nożnej obuchem walnęło również w nas posiadaczy broni palnej. Dobrze się stało, że przemówił rozsądek i nie wprowadzono zakazu noszenia-przenoszenia broni palnej  w tym okresie, rzesza strzelców sportowych i myśliwych odetchnęła z ulgą. Co prawda wiele imprez  strzeleckich  przez zapobiegliwość zdjęto z programu i zmieniono terminy, co też mnie szczególnie nie dziwi, bo jak wszyscy wiemy w naszym Kraju wszystko jest możliwe, nawet to co wydaje się być niemożliwe.

Poprawiony: czwartek, 07 czerwca 2012 12:38
Więcej…
 
Szkolenia, szkolenia, szkolenia ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 06 marca 2012 17:49

Szkolenia, szkolenia, szkolenia …

Galeria Alfacharli.plNiedawno prowadziłem strzelanie kontrolne z blisko stu osobową grupą pracowników ochrony jednej z większych firm tej branży w kraju. Zawsze kiedy prowadzę szkolenia czy też strzelania kontrolne zastanawiam się (bo myśli te wracają jak bumerang) dlaczego dotychczas w Polsce nie opracowano i wdrożono w życie instrukcji szkoleniowych, które byłyby bardziej zbliżone do specyfiki  pracy i taktyki ochronnej. W Polsce firm związanych z fizyczną i techniczną ochroną osób i mienia nie brakuje.  Mimo, że rynek jest w miarę stabilny jest niestety trudny do utrzymania, dlatego też niektóre z firm tracą swoją niezależność na rzecz mocniejszych konkurentów, niektóre tworzą holdingi branżowe o wymiarze krajowym, a niektóre częściowo zmieniają zakres lub profil swoich usług. Niezależnie od tych rynkowych zawirowań na każdej firmie świadczącej usługi w tej dziedzinie spoczywa nie pisany co prawda obowiązek dokształcania swoich pracowników, szczególnie w zakresie technik interwencyjnych, obsługi broni i strzelectwa.

Poprawiony: środa, 28 marca 2012 10:48
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 20